České a polské děti si vyzkoušely airsoft a laserovou střelnici

Přes 40 dětí z Krnova a polských Pietrowic strávilo sobotní dopoledne moderní a oblíbenou sportovní aktivitou.  Učily se střílet z laserových a airsoftových zbraní a na zahradě SVČ na vlastní kůži zažily přepadení. Ale nebojte, šlo jen o airsoftové zbraně, takže všichni vyvázli bez jediného škrábnutí, i když pořádně zablácení. Děti si vyzkoušely také hru na přesnost a největší odezvu měla strategická hra s přesunem celého týmu, kde si děti musely poradit i s jazykovou bariérou. České děti ohromily polskou stranu kvalitním vybavením airsoftového zájmového útvaru, který u nás v SVČ Krnov probíhá. V Polsku totiž airsoft nemá takovou tradici a pietrowické děti si jej proto vychutnávaly plnými doušky.

Za realizační tým Soňa Eliášová, Vašek Koutný a Jan Sleha

logo

DSC_0748 DSC_0749 DSC_0751 DSC_0788

Další projekty

Euroregion Praděd financuje náš mikroprojekt „Děti bez hranic – Hrajeme si společně“, pod registračním číslem CZ.3.22/3.3.07/13.03626.

Díky tomuto projektu jsme navázali spolupráci s polskými dětmi a mládeží z Glubczyc a Pietrowic.

Za poznáním staročeských zvyků a řemesel

Nosnou myšlenkou projektu bylo poznání a oživení staročeských zvyků, řemesel a dovedností našich předků. Účastníci si rozšiřovali pomocí zážitkové pedagogiky interaktivní formou své obzory v oblasti staročeských zvyků všech ročních období. Měli možnost uvědomovat si identitu a příslušnost ke svému regionu.
V rámci projektu se návštěvníci aktivně zapojili v dílnách a vyzkoušeli si téměř všechny činnosti a řemesla vztahující se k tématu.

Obsahem celého projektu byly tyto programy:

I. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Podzimní domeček (říjen 2010)

II. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Mikulášský domeček (prosinec 2010)

III. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Jarní domeček (duben 2011)

IV. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ (červen 2011)

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora