Bodystyling s Irini
20.5.2020, 13:00

Irini Grigoriadu je dlouholetá lektorka cvičení pro dospělé – Bodystyling s Irini, Kurzu řeckých tanců a zájmového útvaru Antigoni. Rozhodla se vám ukázat něco z jejich lekcí Bodystylingu. Dnes se zaměří na spodní část těla. Tak neváhejte a protáhněte si s ní tělo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky co by vás mohly zaujmout
Vytvořeno: 20.5.2020 , 10:33

V tomto pololetí se v rámci Šablon II uskutečnil v tělocvičně Základní školy v Úvalně projektový den. Cílem tohoto dne bylo poznání tance jako atraktivního, nekontaktního sportu pro všechny věkové kategorie, který aktivně rozvíjí pohybové dovednosti.

V rámci projektového dne si děti osvojovaly pohybové prvky, techniku jednotlivých tanečních stylů a snažily se propojit jednotlivé prvky určitého stylu. Na začátku setkání byly předvedeny ukázky jednotlivých tanečních stylů na různé hudební žánry, jelikož jak styly, tak i hudba mají svá specifika a vymezení. Následně byly popsány funkce a využití tance v historii, například: náboženská a rituální funkce, vyjadřování různých emocí a podobně. Také se snažili (kdo se snažil – lektoři nebo děti?) účastníkům přiblížit tyto situace jeho využití, když si společně v kruhu zkoušely vytvořit svůj rituální tanec. Každý jedinec v kruhu přidal jeden prvek, který všichni zopakovali. Rituální tanec si nazvali „Bouře“, do které se snažili vcítit a stejně tak jako běžná bouřka, gradoval i jejich důraz na prvky a vyjadřování v tanci.

Po tomto úvodním společném zážitku přešli k různým etapám historie až po současnost a po desetiletích nacvičovali specifické prvky tance té doby. Jakmile prošli každým obdobím, spojili je v jednu společnou choreografii. Taneční kroky děti zvládly a pochopily jejich rozdílnost. Následně zkoušely z náhodně vybrané hudby poznat z jaké pochází doby a pomocí improvizace vkládaly jisté taneční kroky.

Vytvořeno: 15.5.2020 , 18:47

Vážení přátelé,

již od 18. 5. 2020 otevíráme Dětské dopravní hřiště u SVČ Krnov, kde vás nyní čekají malinko jiné možnosti. Nově se vaše děti budou moci přiučit něco o dopravních pravidlech. Vše důležité najdete na přiloženém letáku.

Budeme se na vás těšit. 

Vytvořeno: 14.5.2020 , 12:21

Tereza Jeřábková je pedagog volného času a vede společně s Vojtou Musilem zájmový útvar Atletika. Připravili si pro vás 7 denní program pro začínající běžce pod názvem ,, Jak začít s během“.Ve 3. díle si ukážeme jak přejít z chůze k běhu. Pojďme na to. 🙂

 

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora