Aktuality
Příměstský tábor – Harry Potter a táborový pohár
Vytvořeno: 11.8.2019 13:36

V tajemném světě čarodějů se ocitly děti, které se účastnily příměstského tábora ve středisku volného času. Tábor má název „Harry Potter a táborový pohár“ a malí čarodějové se v bradavické škole učily například vyrábět hůlky nebo míchat lektvary a v tělocviku hrají famfrpál.

Pobytový tábor – Devět dní v Hollywoodu
Vytvořeno: 11.8.2019 13:03

Letošní tábor patřil zajímavému prostředí, Hollywoodu. S účastníky tábora jsme se celých devět dní pohybovali ve světě filmu. Walt Disney zahájil náš celotáborový program a svým zajímavým životem a především svým neskutečně rozsáhlým dílem nás všechny upoutal a inspiroval k tvorbě animace, k přípravě scénáře a samotnému hraní divadla, kde jsme využili jeho filmové hrdiny. Do programu jsme také zařadili svět lodí, tj. z čeho se skládají a jak se konstruují. Všichni si připravili své plány a projekty, poté loď zkonstruovali a vše vyústilo v závod na řece. Z pohádkového světa jsme se přenesli do světa akčních hrdinů. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli nejen to, jaké je absolvovat casting, ale také role reportérů, maskérů, herců a dalších. Samozřejmě že jsme využili krás našich Jeseníků a Bílé Opavy a navštívili jsme Karlovu Studánku. Velkým bonusem pro nás byla přítomnost pravého Angličana, se kterým jsme měli výuku angličtiny. Všem malým i velkým dětem patří poděkování za krásných společných devět dnů. Rovněž velké díky patří instruktorskému týmu za perfektní práci a malířce Dáši Lukůvkové za krásná památeční trička.

Příměstský tábor – Malý detektiv
Vytvořeno: 28.7.2019 14:17

Týden plný záhad a zločinů mají za sebou děti, které přišly ve dnech 15.–19. 7. do SVČ Krnov rozlousknout nejeden případ. 36 začínajících malých detektivů tak procvičilo nejen své mozkové závity, ale také jemnou a hrubou motoriku. V rámci tvořících aktivit si mimo jiné do své detektivní výbavy doplnily klobouk a lupu. Součástí tábora byl v neposlední řadě výlet do Zlatých Hor, kde si děti vyšly na rozhlednu Biskupská kupa a vyzkoušely si rýžování zlata na Zlatorudných mlýnech.

Pobytový tábor – Indiánskou stezkou
Vytvořeno: 28.7.2019 13:59

První pobytový tábor, který proběhl ve dnech 10.–19. 7. 2019, nesl název Indiánskou stezkou. Tu absolvovalo celkem 22 dětí, pro které si náčelníci připravili své působiště v malebné krajině v Kunčicích u Starého Města. Každý den byla stezka pojmenována jiným zvířetem, mající své specifické vlastnosti a schopnosti, na základě kterých byly vytvořeny konkrétní hry, soutěže a aktivity. Mladí indiáni tak měli možnost otestovat svou rychlost, kondici, bystrost, logiku, komunikaci, kreativitu, zručnost, jasné uvažování, schopnost spolupráce a mnoho dalšího. Za soutěžní úkoly byli každý večer indiánskou radou zhodnoceni a následně odměněni kouzelnými pírky, která na konci tábora mohli proměnit za vzácné indiánské odměny. Indián má však i jako indián vypadat a něco vlastnit. K tomu účelu si vyrobili pravé indiánské čelenky, náhrdelníky, lapače snů, náramky, šátky, pálené keramické misky či pytlíčky na kouzelná pírka. Ale co by to bylo za indiány, kdyby neuměli jezdit na koních? S nimi proto pravidelně každý den vyráželi do dalekých temných lesů. Náčelníci si pro ně za odměnu připravili výlet do blízkého Starého Města, kde se společně dozvěděli vzácné historické informace. Nicméně podívejte se sami, jak se z nich stali právoplatní indiáni!

Příměstský tábor – English camp
Vytvořeno: 28.7.2019 13:00

Prázdniny ve středisku volného času zahájil 8. 7. 2019 příměstský tábor English camp, který si zde přišlo užít 35 dětí. Během pěti dní tak procestovali tři anglicky mluvící země, kde je vždy čekalo neobyčejné dobrodružství. Ve Velké Británii děti hledaly poklad irských leprikónů, s anglickým Robinem Hoodem si zastřílely z luku a nakonec spatřily skotskou lochnesku. Austrálii si užily děti v podobě radovánek ve slaných vodách bruntálského aquaparku. V USA čekalo děti tvoření indiánských lapačů a také pečení tradičních amerických cupcaků. Nechyběl ani zpěv anglických písní doprovázený tancem, celý tábor děti zdokumentovaly ve svých nápaditých scrapboocích.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora