Aktuality
Czech Dance Masters – Přerov
Vytvořeno: 15.5.2017 9:43

Dne 22. 4. a 23.4. se v Přerově konalo moravské kolo taneční soutěže CZECH DANCE MASTERS, pod záštitou CDO – České taneční organizace, na které nás reprezentovaly taneční skupiny Forceful crew a Calipso dance Krnov. V sobotu skupina Forceful crew pod vedením Kláry Maderové soutěžila v kategorii Hobby street malé formace juniorů se svojí formací „Sweet as sugar“ obsadila 14. místo. Také nás opět reprezentovali tanečníci Calipsa dance Krnov v kategorii Street dance II. liga s formací „Twenty bullets“, se kterou obsadili 10. místo. Na vytváření choreografie „Twenty bullets“ se podíleli tanečníci Rostislav Liška a Zuzana Bučková. Dále Calipso dance obsadilo 5. místo v kategorii Street show II. ligy dospělích s formací „Prášky“ pod vedením Aleše Grygara a Víta Šimůnka. V kategorii Street dance extraligy malých formací s názvem „A choerografie se jmenuje?“, kde obsadili 11. místo. Na vytváření této choerografie se podílela celá jejich skupina. V neděli děti z Calipsa dance Krnov, si vytancovali v kategorii Hobby street malé formace dětí 8. místo s formací „Pod Pixelem“, kterou jim sestavil vedoucí taneční skupiny Aleš Grygar. Na Mistrovství ČR postoupili hlavní/dospělí z Calipso dance s choreografií Prášky. Beatstreet se bude konat 12. 5. 2017 v Brně.

Zahradní slavnost 8.5. 2017
Vytvořeno: 11.5.2017 14:43

Druhý květnový svátek nás v zahradě SVČ Krnov navštívili rodiče s dětmi na Zahradní slavnosti. Užívali si různých atrakcí, her i doprovodného programu. Naštěstí nám vyšlo hezké počasí, které se sice ke konci akce malinko kazilo, ale všichni jsme to přestáli bez deště. Viděli jsme vystoupení zájmových útvarů zaměřených jak na tanec, tak na sebeobranu. K poslechu zahrálo krnovské kvarteto No Style, kteří svou muzikou nadchli obecenstvo malých i velkých. Poté následoval Hudební kvíz pro celou rodinu. Celkově se akce vydařila, děkujeme všem účastníkům a hlavně vám, návštěvníkům, kteří nás podporujete, bez vás by to nešlo. Budeme se na všechny těšit zase za rok.

Okrskové kolo dopravní soutěže mladých cyklistů
Vytvořeno: 9.5.2017 9:25
Dne 3.5. u nás v SVČ Krnov proběhlo Okrskové kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Všem účastníkům děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na vás na kole Okresním.
 
Výsledky:
V kategori I se umístilo družstvo:
 
1. místo – ZŠ Město Albrechtice
 
2. místo – ZŠ Smetanův okruh
 
3. místo – ZŠ Janáčkovo náměstí
 
V kategorii II se umístilo družstvo:
 
1. místo – ZŠ Smetanův okruh
 
2. místo – ZŠ a MŠ Jindřichov
 
3. místo – ZŠ Žižkova
 
Výherci získali hezké ceny, které poskytla organizace BESIP a postupují do okresního kola DSMC, která se bude konat 10. 5. 2017 v SVČ Krnov.
Jarní keramické kurzy pro žáky MŠ a ZŠ
Vytvořeno: 4.5.2017 10:47

Koukněte se na fotografie z jarních keramických kurzů, které probíhají pod vedením BcA. Petry Tomáškové na ZŠ Žižkova. Děti jsou šikovné a nedávno vytvářely hrníčky pro maminky. Máma mele maso, máma má mísu a teď má máma i hrnek. :-)

Taneční Skupina Roku Třinec
Vytvořeno: 3.5.2017 14:10

Dne 15. 4. proběhlo v Třinci regionální kolo soutěže Taneční Skupina Roku, na kterém nás reprezentovaly taneční skupiny Flash a Calipso dance Krnov.
Děti ze skupiny Flash pod vedením Mgr. Jany Matějkové si se svou veselou choreografií „Postavíme hrad“ vybojovaly krásné 1. místo v kategorii Show Art základní ligy.
Jejich starší tanečnice v dospělé kategorii, pod vedením Renáty Kotasové,  předvedly krásnou choreografii „Vystup ze svého stínu“ a umístily se na 4. místě v kategorii Dance Art profi show.
Ti samí reprezentanti předvedli choreografii „Fearland“ se kterou obsadili rovněž 4. místo a to v kategorii Great Freestyle základní ligy.
Great Freestyle měl také účastníky z taneční skupiny Calipso dance s choreografií „Prášky“, kterou jim sestavil vedoucí skupiny Aleš Grygar, ti obsadili 3. místo.
Calipso dance bojovalo také v kategorii Hip Hop základní ligy, kde se umístili se s názvem choreografie “ A choreografie se jmenuje?“na 6. místě, kde na vytváření celé formace se podíleli všichni tanečníci Calipsa dance.
V neposlední řadě se také předvedli pod skupinou Flash maminky s tatínkem, s domácím názvem skupiny The Plaki pod vedením Mgr. Jany Matějkové. Ti předvedli choreografii „Což takhle dát si…“. Soutěžili za seniory v kategorii Monumental Choreografie profi show, kde obsadili 4. místo.

Všichni do jednoho postoupili na zemské kolo konané 30. – 31. 4. ve Zlíně.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Sponzoři a mediální podpora