Aktuality
Tvořivá sobota – Keramické pokladničky
Vytvořeno: 22.1.2020 18:49

V sobotu 18. 1. 2020 se v rámci Tvořivé soboty vyráběly keramické pokladničky.

Lyžařská školička 2020
Vytvořeno: 22.1.2020 18:05

V týdnu od 13. 1. 2020 do 17. 1. 2020 probíhal ve spolupráci se SVČ Krnov lyžařský výcvik dětí z MŠ Žižkova. Již od prvního dne nám počasí přálo a my jsme si to s dětmi na Annabergu v Andělské Hoře parádně užili. Nejdříve se děti před výkonem pořádně protáhly, poté si vzaly lyže a pustily se do toho. Již druhý den zvládly techniku lyžování a polovina z nich šla na velký kopec. Poslední den už nebylo co pilovat a děti si odvezly zasloužené diplomy a medaile.

Projektový den v Branicích
Vytvořeno: 3.1.2020 17:14

V pondělní podvečer 16. 12. 2019 jsme uspořádali projektový den (Šablony II.) v Branicích, v našem spřáteleném volnočasovém centru Ziarenku. V Branicích jsme měli připravenou štědrovečerní večeři přesně tak, jak ji mívají naši polští kamarádi. Děti měly možnost zažít atmosféru polských Vánoc se vším všudy. Na začátku jsme si popovídali o tom, v čem jsou české a polské Vánoce podobné, poté měly děti možnost zažít klasickou polskou štědrovečerní večeři. Bylo to velmi milé setkání. Zvláště kouzelná byla chvíle, kdy si české a polské děti vzájemně přály a „uloupávaly“ si štědrovečerní oplatek. Součástí našeho setkání bylo také zdobení perníčků, společné hraní her a rozdávání dárečků.

Projektový den Voda a její úskalí
Vytvořeno: 3.1.2020 9:24

Ve středu 18. 12. 2019 se uskutečnil projektový den v rámci Šablon II. ve Středisku volného času Krnov a následně ve Wellness centru v Bruntále. Cílem projektového dne bylo poznání záchranářských technik ve vodě i na souši. Vodní živel je nevyzpytatelný, a tak si děti nejprve na souši ověřily své znalosti první pomoci, které s lektory dále rozšiřovaly. Všichni si vyzkoušeli hod záchranným lanem, váhu kamaráda, záchranářský pás a základy KPR. Na vodní ploše děti předvedly své plavecké dovednosti a vyzkoušely si záchranu tonoucího za pomocí lektorů. Věříme, že si všichni účastníci uchovají nabyté znalosti v paměti a budou si užívat vodních radovánek s obezřetností.

Mezinárodní turnaj v holandském billiardu – Možná přijde Mikuláš
Vytvořeno: 18.12.2019 13:25

Sobota 7. 12. 2019 lákala všechny příznivce holandského billiardu k výjimečnému turnaji. Prý by mohl přijít hrát i Mikuláš. Zpráva se roznesla do světa. Liptovský Mikuláš se to sice nedozvěděl, ale do Bánovců nad Bebravou zpráva dorazila, a tak jsme mohli přivítat i kamarády ze Slovenska. V týmech nás jednoznačně porazili Jánošíkovi potomci. Bodovali jsme však v jednotlivcích, v ženách jsme získali bronz a pohár absolutního vítěze turnaje zůstal také doma. Vybojoval ho Marek Šťastný. I když Mikuláš nedorazil, odměněn byl každý.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora