Aktuality
Krajské kolo přespolního běhu
Vytvořeno: 14.10.2019 14:41

Téměř 250 nejlepších mladých běžců z celého Moravskoslezského kraje přijelo v úterý 9. 10. 2019 do Střediska volného času Krnov závodit v přespolním běhu. V boji o postup na mistrovství ČR se utkalo celkem 42 týmů z 31 škol, pro které byly připraveny tratě dlouhé 1,5 km, 2 km, 3 km a 5 km. Soutěž probíhala celkem ve čtyřech kategoriích. Do celorepublikového kola postoupily týmy děvčat a chlapců, které se umístily na 1. místě v každé kategorii.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a děvčatům ze ZŠ Englišova, Opava, GaSPŠEI Frenštát p. Radhoštěm a Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál a chlapcům ze ZŠ Englišova, Opava, ZŠ Opava – Kylešovice, SOŠ TŽ, Třinec a z Mendelovova gymnázia, Opava, přejeme hodně úspěchů na mistrovství ČR.

Přespolní běh – krajské kolo – výsledky III., IV., V. KATEGORIE

Přespolní běh – krajské kolo VÝSLEDKY VI. KATEGORIE

Strašidelná zahrada 27. 9. 2019
Vytvořeno: 3.10.2019 17:54

Páteční večer 27. 9. 2019 patřil ve Středisku volného času Krnov akci s již dlouholetou tradicí – Strašidelné zahradě. Tajemnou atmosféru umocněnou svíčkami a strašidelnou hudbou si přišly užít stovky dětí a rodičů, které letos přivítala v pohádkové říši princezna Arabela a její kolegové ze stejnojmenné pohádky. Během večera děti navštívily stanoviště pohádkových bytostí, kde pro ně byly přichystány různé aktivity a úkoly. Přivítal je Pekota s Mekotou, Xenie s Vilibaldem, strýček Pompo, černokněžník Vigo se svým pomocníkem havranem, Rumburak s ďáblem Blekotou, kolegyně čarodějnice se svým pavoukem, Fantomas s kněžnou Miriam, Frankenstein, čarodějnice z Perníkové chaloupky společně s Jeníčkem a Mařenkou a kouzelné lesní víly. Návštěvníci mohli také nahlédnout do psychiatrické léčebny u doktora Opičky. Jakmile děti prošly různými nástrahami a splnily úkoly u těchto pohádkových bytostí, čekala je zasloužená odměna sedmi trpaslíků. Nechybělo však ani občerstvení, které zajistilo Vital bistro, a opékání špekáčků s Karkulkou a vlkem. V tento večer byl pro hosty připraven také bonusový program, kdy vystoupila taneční skupina Flash, Pa-li-Tchi předvedli sílu a umění ohně ve své fireshow a na závěr rozsvítil nebe krásný ohňostroj. Za spolupráci velice děkujeme všem zúčastněným a také obci Úvalno za poskytnutí rekvizit.

Holandský billiard – naši reprezentanti na Mistrovství světa v Německu
Vytvořeno: 30.9.2019 20:03

Každý jsme nějaký, někdo se rád mlátí, jiný je klidnější a miluje šachy. Někdo to rád horké a někdo raději Holandský billiard. Ale to už jsou opravdu fajnšmekři a takových na světě moc není. Mluvíme o milovnících deskové hry, ve které se koná jednou za dva roky i Mistrovství světa. Letos se konalo v Německu a z České republiky se ho zúčastnili jen dva nadšenci- Eliška a Marek Šťastní z Krnova. Je to škoda, mohli soutěžit jen v jednotlivcích, týmová soutěž je pro pětičlenné družstvo. Umístili se v první polovině startujících. „Této hře jasně dominují holandští a němečtí hráči, ale bylo to úžasné být součástí této akce a spolu s dalšími stovkami soutěžících se ponořit do kouzla hry obohacené ťukáním dřevěných puků o mantinely stolu“ řekl nám Marek Šťastný.

V České republice se Holandský billiard hraje pouze v Krnově, a dále již jen v Praze a Ostravě.

V Krnově hrajeme každý čtvrtek od 18 hodin v SVČ Krnov. Přijďte mezi nás, možná že jste přirozený talent a v roce 2021 v Holandsku se stanete mistrem světa.

 

Cvilínské schody 2019
Vytvořeno: 23.9.2019 14:33

Jen díky vám – závodníkům, divákům, příznivcům a členům organizačního týmu se za tři roky podařilo vybudovat jednu z nejemotivnějších sportovních akcí regionu!

Zápis aneb SVČ dokořán
Vytvořeno: 19.9.2019 9:17

Ve středu 4. 9. 2019 proběhl ve Středisku volného času Krnov zápis do zájmových útvarů aneb SVČ Dokořán. Stovky účastníků navštívily workshopy jak v budově, tak v zahradě SVČ. Děkujeme kapele Mistral za zpestření dne plného aktivit a atrakcí a Vital bistru za bohatou nabídku občerstvení. Věříme, že jste si den užili stejně jako my a budeme se na vás těšit. Tým SVČ Krnov.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora