Aktuality
Taneční Skupina Roku – Třinec
Vytvořeno: 19.4.2018 18:38

Dne 7. 4. 2018 proběhlo v Třinci regionální kolo soutěže Taneční Skupina Roku, na kterém nás reprezentovaly taneční skupiny Flash a Calipso dance Krnov.
Děti ze skupiny Flash pod vedením Mgr. Jany Matějkové si se svou veselou choreografií „Hoří!“ vybojovaly krásné 1. místo v kategorii Show Art. Dále také dětská zlatíčka obsadily 1. místo i s choreografií „Hastrmanská polka“ v kategorii Lidovky. Jejich starší tanečnice v juniorské kategorii, pod vedením Renči Kotasové a Aničky Smékalové, předvedly choreografii „Head down“ a umístily se na 6. místě v kategori Great Freestyle. Ještě o něco starší reprezentanti z hlavní věkové kategorie předvedli choreografii „Feelings“ se kterou obsadili 4. místo a to Hip Hop kategorii.
Great Freestyle měl také účastníky z taneční skupiny Calipso dance. S choreografií dětí „PŠŠŠT!“, kterou jim sestavil vedoucí skupiny Aleš Grygar, obsadili 5. místo. V juniorské kategorii pod vedením Zuzky Bučkové a Rosti Lišky bojovali tanečníci s choreografií „Cesta bojovníka“ v rovněž stejné kategorii a vytančili si krásné 3. místo. Z hlavní věkové kategorie zabojovali tanečníci rovnou dvakrát. Poprvé s choreografií „Prokletí masky“ v kategorii Great Freestyle, kde získali 1. místo. Také se účastnili v kategorii Hip Hop, kde se umístili se s názvem choreografie “ Last minute“ na 3. místě.

Všichni do jednoho postoupili na mistrovství Moravy, které se bude konat již příští víkend  28. – 29. 4. 2018 ve Zlíně. Gratulujeme!

Nyní všem přejeme spoustu úspěchů o tomto víkendu, kdy se koná mistrovství Moravy v Přerově organizace CDO.

CDO Czech Dance Masters – Opava
Vytvořeno: 5.4.2018 20:19

Dne 25. 3. se v Opavě konalo regionální kolo Moravskoslezského kraje taneční soutěže CZECH DANCE MASTERS, pod záštitou CDO – České taneční organizace, na které nás reprezentovaly taneční skupiny Flash s jejich spojenci The Plaki a Calipso dance.
Děti soutěžící za Calipso dance, z nichž někteří jeli na taneční soutěž poprvé, si vytancovali v kategorii Hobby street 2. místo s formací „SHHHH!“, kterou jim sestavil vedoucí taneční skupiny Aleš Grygar. Po přesunutí opět do juniorské kategorie nás reprezentovali tanečníci Calipso dance  v kategorii Street show s formací „Cesta bojovníka“, kterou vytvářeli tanečníci Rostislav Liška a Zuzana Bučková, se kterou obsadili rovněž 2. Místo. Dále Calipso dance vyslalo své nejstarší tanečníky do kategorie Street show II. ligy dospělých s formací „Prokletí masky“, která měla stříbrný úspěch, tudíž 2. místo pod vedením Aleše Grygara a Vítka Šimůnka. Také se rozhodli vejít do kategorie Street dance II. ligy s názvem „Last minute“, kde obsadili opět 2. místo. Jak můžete vidět, jsou to naše živá stříbra.

Děvčata ze skupiny Flash pod vedením Renáty Kotasové soutěžila v kategorii Street show formace juniorů se svojí formací „Head down“, kde se umístila na krásném bronzovém 3. místě. Dále se umístila v kategorii Street dance formace dospělých s formací „Feelings“ také na 3. místě. Za seniorskou věkovou kategorii bojovala taneční skupina The Plaki pod vedením Mgr. Jany Matějkové a obsadili 2. místo s formací „Megamix Asterix a Obelix“. Bojovali v kategorii Street formace + Hobby street.
Všichni  naši soutěžící postoupili na mistrovství Moravy do Přerova, které se bude konat v 21. – 22. 4. 2018, gratulujeme. Tak tedy fanděte s námi!

Parkour – hledáme posilu týmu
Vytvořeno: 4.4.2018 14:47

V oblíbeném zájmovém útvaru Parkour uvítáme posilu do našeho týmu. Jestli tě parkour baví a rád/a se podělíš o zkušenosti, možná hledáme právě tebe :-)

Kontakt: Klára Homolová, tel: 775 055 213, klara.homolova@svckrnov.cz

Stanislav Motl: Němci proti Hitlerovi
Vytvořeno: 3.4.2018 16:49

Ve středu 28. 3. k nám do střediska zavítal známý spisovatel, novinář, scénárista a především publicista Stanislav Motl. V úvodu programu pan Motl zasvětil diváky do dvou poutavých příběhů a nezůstal jen u vyprávění. Na vlastní oči jsme se mohli podívat na dokument, který natočil. To, co nezaznělo na kameru, pan Motl ještě dovyprávěl na závěr. Přednášku navštívilo téměř 90 lidí. Pan Motl přislíbil svou účast i na podzim letošního roku s dalším zajímavým tématem.

Jarní dílničky v SVČ Krnov
Vytvořeno: 3.4.2018 16:48

V minulém týdnu jsme si s dětmi ze ZŠ Smetanův okruh užili spoustu zábavy při hrách s velikonočním zajíčkem, tvoření barevných vajíček a březových hnízdeček, výrobě zdravých a mooc dobrých smoothie a také jsme si ukázali velikonoční zvyky u nás i ve světě :-)

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Sponzoři a mediální podpora