Aktuality
Výukový program – Velikonoce u nás a ve světě
Vytvořeno: 2.4.2019 8:55

Jaro je tady a my jsme jej v uplynulém týdnu přivítali přípravami na Velikonoce. Děti z mateřských škol Gorkého, Mikulášská a Slunečnice a základní školy Janáčkovo náměstí přišly procestovat pět zemí, aby poznaly jejich velikonoční zvyky. V Německu si tak například vyzkoušely hod přes střechu domu, který má ochránit stavení před bleskem, v Chorvatsku si upletly pomlázky, v Rusku obarvily vajíčka na červeno a v Anglii si vyrobily tradiční jarní klobouček. Nakonec si děti prožily celý velikonoční týden v naší rodné zemi.

SUT – Festival Tanečního Mládí v Mohelnici
Vytvořeno: 1.4.2019 13:05

V sobotu 23. 3. proběhlo v Mohelnici první kolo taneční soutěže Festival Tanečního Mládí 2019, kam se letos vydala taneční skupina Flash a její spojenci The Plaki. Pod vedením lektorky Jany Matějkové se děti s formací „Hrací skříňka“ umístily mezi plesovými předtančeními na krásném 2. místě. V kategorii plesových choreografií se junioři protančili se svojí formací „Memories“ na stříbrnou příčku. Pod vedením Aničky Smékalové pak tato juniorská věková kategorie s formací „Wierdo“ obsadila další 2. místo, a sice v kategorii Street dance předtančení. Za skupinu Flash soutěžily také maminky některých tanečnic. The Plaki ukázaly choreografii Jany Matějkové a Renáty Kotasové „Tak jde čas“, která se rovněž umístila na 2. místě. Všichni soutěžící postoupili na mistrovství ČR do České Lípy, které se bude konat 18.–19. května.

Přejeme mnoho úspěchů v dalším kole této taneční soutěže 🙂

Den učitelů
Vytvořeno: 30.3.2019 15:42

V Krnově převzalo ocenění 21 pedagogů.

Srdečně blahopřejeme všem oceněným, především naší paní ředitelce Veronice Kozlíkové, které tímto děkujeme za vše, co pro nás dělá 

Kurz řeckého vaření
Vytvořeno: 29.3.2019 23:03

Kuchyně každé země je vyjímečná a velmi pestrá. To, jaká je zrovna ta řecká, se mohli 22. 3. 2019 přesvědčit již první účastníci kurzu řeckého vaření. Pokud i vy se chcete naučit uvařit napřiklad moučník Roxakia a obohatit tím své kulinářské schopnosti, neváhejte se přihlásit, protože 12. 4. 2019 budeme tohle chutné vaření opakovat znovu.

 

Asterixův a Obelixův maškarní karneval pro veřejnost
Vytvořeno: 29.3.2019 21:35

Dne 23. 3. 2019 se konal v SVČ Krnov Karneval pro veřejnost. Tentokrát se děti vydaly s Asterixem a Obelixem hledat uloupený kouzelný lektvar. Podívejte se sami, jak se jim vedlo…

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora