Aktuality
Příměstský tábor – Putování po Zemi Nezemi
Vytvořeno: 13.8.2019 18:48

Ve dnech 5. 8. – 9. 8. 2019 se konal ve Středisku volného času Krnov příměstský tábor Putování po Zemi Nezemi. Jak už sám název napovídá, vydali jsme se společně s dětmi do této tajuplné země a na naší cestě zažili mnoho dobrodružství. Byli jsme uneseni piráty, abychom jim poté pomohli najít ztraceného kapitána Hooka. Za odměnu jsme dostali mapu do Země Nezemě, kde jsme po dlouhé plavbě na moři mohli pomoci „ztraceňátkům“ najít Petra Pana. Prošli jsme se také Hvězdnou roklinkou a objevili vílu Zvonilku. V den výletu jsme se vydali do Planetária a prozkoumali tak různá zákoutí vesmíru, neb i tam se ona Země Nezemě může nacházet. Záleží jen na naší fantazii. 🙂 Celý týden jsme si moc užili. Dětem i vedoucím patří veliké díky za vše. 🙂

 

Příměstský tábor – Mladý turista na cestách
Vytvořeno: 9.8.2019 18:23

Od 29. 7. do 2. 8. 2019 se konal příměstský tábor Mladý turista na cestách. Již první den se děti seznámily s pojmy jako KPZ, MHD, turistické značky, třídění odpadu aj. V následujících dnech jsme navštívili několik zajímavým míst. Prvním z nich byl Ježečkův palouček, kde nás nepřekvapil ani déšť. Dále jsme se vydali na prohlídku Zámku Linhartovy. Tím nás provedl pan Hrubý, který nás pobavil svým působivým zábavným výkladem. Vyrazili jsme také na pěší tůru k rozhledně Hraniční vrch ve Městě Albrechticích. A poslední cesta nás dovedla do Jeseníku, kde jsme si v informačním centru vyrazili pamětní minci a poté se vydali na Čertovy kameny. Celý týden jsme s dětmi trávili na cestách a ušli bezmála 55 km. Chtěla bych poděkovat nejen dětem za jejich nadšení a energii zdolávat delší tůry, ale i celému týmu – jmenovitě Vojtovi, Páji, Andy a Anet. 🙂

Pobytový tábor – Devět dní v Hollywoodu
Vytvořeno: 6.8.2019 13:03

Letošní tábor patřil zajímavému prostředí, Hollywoodu. S účastníky tábora jsme se celých devět dní pohybovali ve světě filmu. Walt Disney zahájil náš celotáborový program a svým zajímavým životem a především svým neskutečně rozsáhlým dílem nás všechny upoutal a inspiroval k tvorbě animace, k přípravě scénáře a samotnému hraní divadla, kde jsme využili jeho filmové hrdiny. Do programu jsme také zařadili svět lodí, tj. z čeho se skládají a jak se konstruují. Všichni si připravili své plány a projekty, poté loď zkonstruovali a vše vyústilo v závod na řece. Z pohádkového světa jsme se přenesli do světa akčních hrdinů. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli nejen to, jaké je absolvovat casting, ale také role reportérů, maskérů, herců a dalších. Samozřejmě že jsme využili krás našich Jeseníků a Bílé Opavy a navštívili jsme Karlovu Studánku. Velkým bonusem pro nás byla přítomnost pravého Angličana, se kterým jsme měli výuku angličtiny. Všem malým i velkým dětem patří poděkování za krásných společných devět dnů. Rovněž velké díky patří instruktorskému týmu za perfektní práci a malířce Dáši Lukůvkové za krásná památeční trička.

Příměstský tábor – Harry Potter a táborový pohár
Vytvořeno: 31.7.2019 13:36

V tajemném světě čarodějů se ocitly děti, které se účastnily příměstského tábora ve středisku volného času. Tábor má název „Harry Potter a táborový pohár“ a malí čarodějové se v bradavické škole učily například vyrábět hůlky nebo míchat lektvary a v tělocviku hrají famfrpál.

Příměstský tábor – Malý detektiv
Vytvořeno: 25.7.2019 14:17

Týden plný záhad a zločinů mají za sebou děti, které přišly ve dnech 15.–19. 7. do SVČ Krnov rozlousknout nejeden případ. 36 začínajících malých detektivů tak procvičilo nejen své mozkové závity, ale také jemnou a hrubou motoriku. V rámci tvořících aktivit si mimo jiné do své detektivní výbavy doplnily klobouk a lupu. Součástí tábora byl v neposlední řadě výlet do Zlatých Hor, kde si děti vyšly na rozhlednu Biskupská kupa a vyzkoušely si rýžování zlata na Zlatorudných mlýnech.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora