Aktuality
Kurz pečení vánočních makronek
Vytvořeno: 17.12.2018 0:20

Vůně cukroví naplnila v uplynulých dnech i Středisko volného času Krnov, kde se konal kurz pečení vánočních makronek celkem ve třech termínech – 5., 6. a 11. 12. Do pečení se s Janou Adamovou pustilo nejen typicky ženské osazenstvo, ale i tatínci a děti. Kdo své bezchybné výtvory ihned nesnědl, mohl se jimi poté pochlubit doma. A samozřejmě také na fotografiích, které můžete vidět i vy 😉 A protože Vánocemi sezóna makronek nekončí, můžete se – pro jeho velký úspěch – těšit na další kurz věnovaný této delikatese i v novém roce. A nebojte se, nezůstane jen u ní, proto nezapomeňte sledovat naše webové nebo facebookové stránky.

Cestovatelský dýchánek – Černá hora jedním dechem
Vytvořeno: 17.12.2018 0:09
V posledním cestovatelském dýchánku tohoto roku jsme se podívali do dechberoucí Černé hory.
O své zážitky z cest se s námi podělila Andrea Koschatzká, která nám krásy této země přiblížila kromě fotografií
 i pomocí videoprojekce. Ochutnat jste mohli také výtečný ajvar a baklavu.

                    
World Dance Championship 2018
Vytvořeno: 27.11.2018 11:10

Ve čtvrtek dne 22. 11. 2018 se taneční skupina Malaika účastnila tradičního Mistrovství světa pod názvem World Dance Championship 2018, konaného v Liberci. Schází se zde více než tři tisíce tanečníků z více než dvaceti zemí světa, které soutěží v různých tanečních stylech a žánrech. Hodnotící porota se skládá z mezinárodních tanečních mistrů a tanečních profesionálů.

Malaika soutěžila v kategorii Belly Dance Show v juniorské věkové kategorii, kde si děvčata pod vedením Jany Tesárkové vybojovala 1. místo. Gratulujeme našim mistryním světa!

 

Tvořivá sobota – Adventní věnec
Vytvořeno: 19.11.2018 22:21

Další Tvořivá sobota je za námi. Výtvarný ateliér na Žižkové naplnila 17. 11. 2018 vůně jehličí a tóny koled, za jejichž doprovodu si účastníci vyrobili (nejen) adventní věnce. Překrásnými výrobky se pyšnili malí i velcí.

Posuďte sami…

Výukový program „K výročí republiky“
Vytvořeno: 19.11.2018 22:02

V úterý 13. 11. a ve středu 14. 11. jsme se vrátili do doby před 100 lety, abychom žákům základních a studentům středních škol zprostředkovali jednu z nejvýznamnějších událostí českých dějin. Třídy ze ZŠ Jindřichov, Gymnázia Krnov a ZŠ Smetanův okruh tak prožily vznik Československé republiky a seznámily se s jejím prvním prezidentem T. G. Masarykem a jeho následovníky. Současně si mohly vyzkoušet, jak žila chudší a bohatší vrstva za první republiky, v rámci čehož navštívily statek, módní salon a kavárnu. Krnovské soudobé dění pak mohli účastníci okomentovat u zaslouženého šálku bílé kávy a vlastnoručně vyrobené sušenky.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora