Projekty

Tisk

Workshop dětské televize a keramiky v Krnově

Kdy: v sobotu 21. října 2017

Na workshop dětské televize a keramiky v rámci projektu Euroregionu Praděd Trávíme čas společně – česko-polský projekt pro děti a mládež z Krnova a Pietrowic, který proběhl ve Středisku volného času Krnov, se přihlásily jak děti z našich zájmových útvarů, tak i děti ze základní školy v Pietrowicích. Děti se učily pracovat s kamerou, profesionálním fotoaparátem a stativem. Poznaly různé druhy programů ke stříhání a úpravě videí. Vyzkoušely si samostatně připravit audiovizuální nahrávku. Seznámily se s internetovým portálem YouTube, na který se naučily vkládat vlastní videa. Potom dostaly za úkol vytvořit libovolnou reportáž spojenou s výšlapem na Cvilín, kde v tu dobu zrovna probíhala Svatohuberstká mše. Souběžně s tímto programem probíhala v ateliéru na Žižkově ulici výuka keramiky.

 

Workshop dětské televize a keramiky v Pietrowicích

Kdy: v pondělí 23. října 2017

V pondělí 23. října pak setkání pokračovalo na základní škole v polských Pietrowicích. Děti, které se účastnily workshopu dětské televize, se v teoretické části naučily strukturu reportáže a v praktické části se pak rozdělily do dvou týmů (v obou byly jak polské, tak české děti) a každý si vybral pozici, která ho oslovila. Někdo se cítil dobře v roli reportéra, někdo si chtěl vyzkoušet techniku a stal se po dobu workshopu kameramanem nebo fotoreportérem, nebo si vzal na starosti organizaci štábu a tvorbu scénáře. Tématem pro natáčení se stal paralelně probíhající workshop keramiky, kam štáby zamířily vyzbrojeny technikou z projektu a připraveným scénářem. Jako první děti natočily rozhovor s lektorkou keramiky a pak už se vypravily mezi své kolegy, aby jim daly možnost vyjádřit na kameru, co jim účast v projektu Euroregionu Praděd přinesla.

Tisk

Tisková zpráva k akci Trávíme čas společně – česko-polský projekt pro děti a mládež z Krnova a Pietrowic, které jsou financovány z projektu Euroregion Praděd – registrační číslo projektu: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_009/0000858.

 

 

 

 

 

Středisko volného času Méďa děkuje za nepeněžní sponzorský dar od firmy LIBEA, s.r.o. se sídlem v Liberci http://www.libea.cz/ v podobě vlajky ČR.

Dar byl využit k dotvoření atmosféry na vojenském táboru Military 2016, který pořádal Středisko volného času Méďa v termínu od 20. do 29. července 2016 ve Zlatých Horách.

Vlajka byla každé ráno vyvěšována a na večer zase sundávána a nechyběl ani boj o vlajku, který si děti náramně užily.

Moc Vám děkujeme!

Středisko volného času Méďa děkuje za nepeněžní sponzorský dar od firmy LANEX a. s.  http://eshop.lanex.cz/ v podobě jednoho pytle zbytkových lan a šňůr.

Dar bude využíván při nejrůznějších činnostech, jež pořádá Středisko volného času Krnov. Již nyní jsme lana hojně využili na sportovním letním táboru Military 2016.

Lana jsou skvělá!

Moc Vám děkujeme!

Středisko volného času Méďa Krnov uspořádalo ve dnech 20. a 21. května 2016 BAMBIFEST, který se uskutečnil za podpory Rady dětí a mládeže moravskoslezského kraje RADAMOK a Moravskoslezského kraje, pod záštitou města Krnova a pana místostarosty Jana Krkošky.

Akce se v obou dnech zúčastnilo asi 2500 lidí.

Středisko volného času Méďa Krnov pořádalo dne 7. listopadu ve spolupráci se Spolkem Flemmichova vila akci s názvem Podzimní tvoření a draků pouštění, při které nebyla nouze o dobrou zábavu.

Středisko volného času Méďa Krnov pořádalo ve dnech 29. a 30. října příměstský tábor s názvem Boj o přežití.

Děti se učili rozdělávat oheň a vařit na otevřeném ohni, maskovat se v přírodě, zjistili, co by měla obsahovat krabička poslední záchrany a naučili se mimo jiné používat GPS navigaci.

Komise Radamok udělila finanční podporu celkem čtyřem z pěti registrovaných projektů, mezi které přerozdělila 61.910,-Kč. Podpořeny byly projekty: Zvídavé stáří; Ženy, dívky sobě; Mámo, táto pojď si hrát a Naučte se hrát holandský billiard.

Středisko volného času Krnov připravilo v pátek 16. října a v pátek 23. října 2015 večerní akci s názvem Lampionový průvod – Uspávání včelky Máji.

Lampionový průvod byl určen nejen pro rodiče s dětmi, ale také pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti.

Akce se v obou termínech zúčastnilo přes 400 lidí.

Středisko volného času Krnov poskytlo své prostory pro lékařské symposium, které se konalo dne 22. října 2015.

Od 8:00 hodin probíhaly ve Středisku volného času na Dobrovského ulici 16 hned dvě symposia, jedno, kterého se účastnily zdravotní sestry a druhé, kterého se účastnili lékaři.

Středisko volného času Krnov se aktivně zapojilo do Dnů zdraví, které se konaly v týdnu od 4. do 11. října.

Celkově se akce ve Středisku volného času zúčastnilo přes 100 lidí.

Středisko volného času pořádalo v pátek 25. září akci s názvem Strašidelná zahrada, která byla určena primárně pro malé děti. Za necelé tři hodiny se jí zúčastnilo bezmála 500 lidí.

Středisko volného času Méďa, Krnov pořádalo v pátek 18. září 2015 výukový program s názvem Hudební domeček, který byl součástí Krnovských hudebních slavností.

Ve dnech 11. a 12. září 2015 proběhla ve Středisku volného času Méďa v Krnově akce s názvem Slet Berušek v Česku 2015, na jejíž realizaci se podílelo SVČ. Na Slet Berušek pak hned v sobotu 12. září 2015 navázala vernisáž výtvarných prací na téma „Berušky“, která se konala v zahradě SVČ.

Středisko volného času Méďa, Krnov pořádalo dne 10. září celodenní akci s názvem Funny Day, která se konala na krnovském náměstí. Akce byla spojena s Během naděje a celkově se jí zúčastnilo takřka 1500 lidí.

Středisko volného času Méďa děkuje za sponzorský dar od firmy VEMAT https://www.facebook.com/paracord550cz/ v podobě materiálu na výrobu paracordů.

Děti si jejich výrobu velmi užily!

Moc Vám děkujeme!

Taneční skupina Calipso Dance Krnov, působící při SVČ Méďa, děkuje Moravskoslezskému kraji za poskytnutí neinvestiční dotace ve výši 70.000,- Kč určené k úhradě nákladů projektu „Zajištění účasti Taneční skupiny Calipso Dance Krnov na mezinárodních soutěžích“.

Využijte šanci a získejte dotaci 15 000 Kč pro svůj neziskový projekt! Máte skvělý nápad, ale nemůžete si dovolit jej financovat? Jste aktivní a chcete získat zkušenosti v oblasti projektového marketingu? Registrujte svůj nápad na www.mladezkraji.cz a uskutečněte své sny.

logo Mládež kraji Logo MSMT logo Město Krnov

Tisková zpráva k akcím Českopolská svatojánská noc a Sportovní hry pro děti, které byly financovány z projektu Euroregion Praděd.

Za poznáním staročeských zvyků a řemesel

Nosnou myšlenkou projektu bylo poznání a oživení staročeských zvyků, řemesel a dovedností našich předků. Účastníci si rozšiřovali pomocí zážitkové pedagogiky interaktivní formou své obzory v oblasti staročeských zvyků všech ročních období. Měli možnost uvědomovat si identitu a příslušnost ke svému regionu.
V rámci projektu se návštěvníci aktivně zapojili v dílnách a vyzkoušeli si téměř všechny činnosti a řemesla vztahující se k tématu.

Obsahem celého projektu byly tyto programy:

I. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Podzimní domeček (říjen 2010)

II. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Mikulášský domeček (prosinec 2010)

III. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Jarní domeček (duben 2011)

IV. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ (červen 2011)

Euroregion Praděd financuje náš mikroprojekt „Děti bez hranic – Hrajeme si společně“, pod registračním číslem CZ.3.22/3.3.07/13.03626.

Díky tomuto projektu jsme navázali spolupráci s polskými dětmi a mládeží z Glubczyc a Pietrowic.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Sponzoři a mediální podpora