Česká a polská mládež poznává Slezsko

Letošní pestrý školní rok zakončilo SVČ Krnov společně se ZŠ Pietrowice zájezdem do Opavy a Hradce nad Moravicí, který se konal 22. – 24. června. Společný víkend, jehož se zúčastnili české a polské děti, mládež a pedagogové, tak byl vyvrcholením projektu Trávíme čas společně spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Překračujeme hranice 2014-2020. „Hlavní náplní této akce byla návštěva zámku v Hradci nad Moravicí a Slezského muzea v Opavě, nechyběly však ani seznamovací hry a jiné sbližující aktivity,“ popisuje organizátorka akce Michaela Gottvaldová. „Během těchto dvou dní jsme měli tudíž příležitost poznat nejen krásy historického území Slezska, ale také sebe navzájem, prohloubit vztahy, které jsme navázali na předešlých akcích uskutečněných ve spolupráci s polskými sousedy,“ dodává. Jako vzpomínka na společně strávené chvíle byla všem účastníkům darována trika a pamětní placky.

logo

DSC_0037 DSC_0049 DSC_0053 DSC_0082 DSC_0113 DSC_1061

Další projekty

Euroregion Praděd financuje náš mikroprojekt „Děti bez hranic – Hrajeme si společně“, pod registračním číslem CZ.3.22/3.3.07/13.03626.

Díky tomuto projektu jsme navázali spolupráci s polskými dětmi a mládeží z Glubczyc a Pietrowic.

Za poznáním staročeských zvyků a řemesel

Nosnou myšlenkou projektu bylo poznání a oživení staročeských zvyků, řemesel a dovedností našich předků. Účastníci si rozšiřovali pomocí zážitkové pedagogiky interaktivní formou své obzory v oblasti staročeských zvyků všech ročních období. Měli možnost uvědomovat si identitu a příslušnost ke svému regionu.
V rámci projektu se návštěvníci aktivně zapojili v dílnách a vyzkoušeli si téměř všechny činnosti a řemesla vztahující se k tématu.

Obsahem celého projektu byly tyto programy:

I. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Podzimní domeček (říjen 2010)

II. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Mikulášský domeček (prosinec 2010)

III. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ aneb Jarní domeček (duben 2011)

IV. „Za poznáním staročeských zvyků a řemesel“ (červen 2011)

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora