Aktuality
Pobytový tábor – Škola čar a kouzel v Bradavicích
Vytvořeno: 30.7.2021 10:00
Od 16. 7. do 25. 7. 2021 probíhal v Malé Morávce pobytový tábor Školy čar a kouzel v Bradavicích. První den se nesl v duchu seznamování, jak studentů, tak samotných Bradavic.
Za pomoci moudrého klobouku byli naši kouzelníci rozděleni do 4 kolejí (Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor). Druhý den navštívili Ollivandera, u kterého si vyrobili svou vlastní hůlku. Poté zavítali do Gringotovic banky pro galeony, za které si nakoupili v Příčné ulici školní pomůcky. Odpoledne se naučili pravidla famfrpálu a večer zhlédli první díl Harryho Pottera. Třetí den započala výuka čtyř předmětů, ve kterých se po zbytek pobytu zdokonalovali, konkrétně v Obraně proti černé magii, Bylinkářství, Jasnovidectví a Přeměňování. Odpoledne je čekal nelehký úkol – překonat trolla a v šachové hře dámu a nalézt kámen mudrců. Poté do Bradavic zavítal mezinárodně veleúspěšný kouzelník Bertram Aubrey, který studenty obohatil o nové kouzla proti černé magii. Čtvrtý den zdolali souboj s vrbou Mlátičkou, která se bránila hlava nehlava. Následovali vyučovací předměty. V přeměňování se přeměnili ve věc či postavu a ostatní hádali kým je, v péči o kouzelné tvory se učili o dracích, v jasnovidectví věštili budoucnost z čaje či karet. Odpoledne je čekal souboj s Baziliškem a poté záchrana Dobbyho. Pátý den se vydali do Prasinek (Karlovy Studánky), cestou bojovali s mozkomory a jezerními lidmi. To však nebylo nic v porovnání se zprávou o útěku Siriuse Blacka z Azkabanu, ze které se nejednomu studentovi zamotala hlava. Ty jim však brzy rozmotal profesor Snape, který si pro ně připravil další úkol. Šestý den se konalo Mistroství světa ve famfrpálu, které vyhrála kolej Mrzimor. V turnaji tří kouzelníku se mimo ukradení dračího vejce a vodního úkolu nevyhnuli naši kouzelní ani bludišti, které v sobě skrývalo několik nástrah, ale i tento úkol naši kouzelníci zvládli bez ztrát na životech. Večer se nesl v duchu oslav a slavnostního plesu. Sedmý den proběhli vyučovací předměty, kdy se v bylinkářství snažili přesadit mandragory. I přes jejich ohlušující křik, to zvládli všichni na jedničku. V přeměňování se učili pomocí neviditelného pláště nepozorovaně přemístit z bodu A do bodu B. Poté Bradavice nečekaně navštívila vrchní inspektorka Dolores Jane Umbridgeová a jejímu trestu neuniklo několik studentů. Odpoledne pomocí Pubertova plánku plnili další nelehký úkol, za který získali jako v předchozích dnech viteál. Osmý den kouzelníky čekali zkoušky NKÚ (Náležitá kouzelnická úroveň), u kterých se pořádně zapotili. Následoval kvíz Máme rádi HP a souboj s Rowenou z Havraspáru. Devátý den započal boj o Bradavice a poté i s Voldemortem. Naši studenti zkrátka měli neustále plné ruce práce a plnili jeden nelehký úkol za druhým, ale i přesto se mohou pyšnit úspěšným absolvováním Bradavické školy čar a kouzel, a nespočet zážitků a nových přátelství.
Děkuji všem malým kouzelníkům, za jejich nadšení z plnění programu. Děkuji svému úžasnému týmu. Jmenovitě: Vojtěchu Musilovi – tvůrci celého programu tábora, který svou energií a neutuchajícím smyslem pro humor, spolu s Kryštofem Horáčkem alias Swenem, bavil nejen děti, ale i nás vedoucí. Majky Volné, která byla pravou rukou Vojtovi a pomohla mu program předělávat, když bylo třeba ale i za její tvůrčí nadání a psaní článků do Denního Věštce. Barče Stoklasové, Andy Poláškové a Adamu Višňovskému, za zpestření programu a jejich nadšení pro práci s dětmi a v neposlední řadě naší úžasné hlavní vedoucí Terezce Jeřábkové, která tohle všechno dala nejen po papírové práci dohromady, ale dokázala dát dohromady tuhle skvělou partu profesorů (přidáno Vojtěchem Musilem).
Tereza Jeřábková
Pobytový tábor – Cestovatelé časem
Vytvořeno: 28.7.2021 23:27

Na chatě Sedmikráska na Malé Morávce, kde se konal náš pobytový tábor nás navštívil posel z budoucnosti Ó a požádal nás o spolupráci při záchraně lidstva. Na deset dnů se z nás stali cestovatelé časem. Měli jsme navštívit různá období, seznámit se s životem v těchto dobách, plnit různé úkoly a najít ingredience na nápoj uzdravení. Přenesli jsme se s ním do jeho doby apokaliptické budoucnosti, kde jsme hledali živou vodu a zažili u toho spoustu dobrodružství. Ó nám daroval stroj času, který však byl porouchaný a my si ho museli opravit. Povedlo se a my mohli vyrazit na další cestu. Druhá zastávka v čase byla u domorodého australského kmene Aboridžinců, kde byla naší průvodkyní matka Aboridži. Dozvěděli jsme se od ní spoustu zajímavostí o léčivých bylinách a životě domorodců. Navštívili jsme také Egypt za doby faraóna Meniho, za kterým jsme se museli vydat do jeho hrobky a vzkřísit ho kouzelným zaklínadlem. Seznámili jsme se s hieroglyfy, pyramidami i mumiemi. Na dvoře Ludvíka IVX. jsme si vytančili zlaté šupiny a zúčastnili se školy mušketýrů. Po splnění všech úkolů nás opět navštívil Ó a odnesl si získané ingredience. Mise se podařila a my jsme byli pozváni do mezičasoprostorového kontinua a setkali se se všemi našimi průvodci. Při plnění úkolů jsme si vysloužili platidla té dané doby, za které jsme si mohli na mezičasoprostorovém jarmarku nakoupit různé drobnosti a sladkosti.
Zažili jsme spoustu zábavy, tvoření, pohybu i poučení.
Děkuji tvořivému Martinovi, všestrannému Adamovi a super zdravotnici Jitce za úžasnou spolupráci.
A vy milí Cestovatelé časem užijte si zbytek léta a budu se těšit na příští rok.
Jana Kleková

Příměstský tábor – Doba kamenná 2.
Vytvořeno: 26.7.2021 12:10

Kde dnes můžete na vlastní kůži zažít dobu kamennou? Představte si, že to jde! Ve Středisku volného času Krnov se na tematickém příměstském táboře ve dnech od 19. do 23. 7. 2021 opět objevily tři šamanky z doby kamenné. Každá šamanka pocházela z jiného kmene. Jednalo se o kmen Lovců, Pralidí a Kamenů. Do zmíněných kmenů rozdělila hlavní šamanka táborníky tradičním způsobem. Během tohoto týdne děti poznaly tehdejší zvyky či způsoby obstarávání potravy, a to při lovu mamuta, který opět neunikl ohni. Poznaly, jak bylo nesmírně důležité mít v tehdejší době vlastní šamanský tanec, pokřik nebo vyzdobenou jeskyni kresbami prožitých příběhů. Do jedné takové jsme se společně také vydali. Tentokrát kromě mamuta mohly děti spatřit i jiná dobová zvířata, která našly při pořádném výšlapu směrem na šamanův vrchol. Prožili jsme společně úžasný týden plný dobrodružství, a aby nám na sebe zůstala živá vzpomínka, vyrobili jsme si náramek přátelství. Šamanky slíbily, že tady pro děti příští rok zase budou, a už teď se na ně nesmírně těší!

Příměstský tábor – Doba kamenná 1.
Vytvořeno: 19.7.2021 10:29

Už jste to slyšeli? Vrátila se doba kamenná! A to v podobě příměstského tábora. Na pět dní od 12. 7. do 16. 7. 2021 do SVČ Krnov dorazily tři šamanky kmenů Pralidi, Kameni a Lovci. Členům svých kmenů předaly vzácné zkušenosti. Naučily je vyrobit například zbraň k lovu mamuta, dobové oblečení, masku bojovníka, náhrdelník přátelství, či ručně tkát. Všichni společně ulovili mamuta, kterého si nad ohněm upekli a snědli. Navštívili také bájnou jeskyni s domorodými pralidmi a užili si i spoustu skvělé tradiční zábavy.

Příměstský tábor – Detektivní akademie
Vytvořeno: 13.7.2021 11:12

Naším cílem bylo hlavně se pobavit a pořádně si to užít. Sešli jsme se velice silná skupina dětí a vedoucích. Prošli jsme si celý týden různými aktivitami zaměřené na detektivy. Výprava na hrad Bouzov se nám vydařila. Řízky na cestu se všechny snědly, Bílou paní jsme našli, utratili jsme celé kapesné a vše zakončili skvělou zmrzlinou. Středa byla ve znamení vodních hrátek a sportu. Počasí nám přálo, proto jsme se řádně namočili. Odpoledne za námi přišli policisté. Seznámili jsme se s jejich práci a různými metodami vyšetřování. Otisky prstů si vyzkoušeli všichni. Ve čtvrtek už se všichni těšili do Dubnice na Laser Game. Nikdo netušil, jak budeme zničení a unavení. Po řádném odpočinku jsme se vydali do města na interaktivní výstavu CRASH!!! Táborníci se dozvěděli spoustu věcí, hlavně jak být opatrný na kole, co vše se může stát. Zmrzlina nám všem zvedla náladu a mohli jsme se vrátit zpět na naši základnu. No a pátek? To jsme si zasportovali a vyzkoušeli si výcvik s profesionální vojákem. Děti měly spoustu otázek, ale našeho vojáka Karla to nezaskočilo a všem odpověděl. Jenom u toho tréninku jsme se dost zadýchali a zjistili, že musíme více trénovat.

Všem vedoucím (Anna Kocmánková, Adéla Košinarová, Lucie Wegrzynová , Tereza Skarabella Košinarová, Kristýna Postůlková) moc děkuji za profesionální přístup k dětem a děkuji i všem naším návštěvníkům, kteří nám pomohli dělat program pro děti (Městská policie Krnov – Pavlovi a Robertovi) a profesionálnímu vojákovi Karlovi. Bez vás všech by to nešlo!

Naši milí detektivové, přejeme vám krásné prázdniny, všímejte si okolí a příští rok na shledanou!

Vedoucí tábora Miluška Košinarová

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora