Příměstský tábor Šikulové I
20.7.2020, 22:10

Tento týden 13. – 17. 7. 2020 proběhl již tradiční tvořivý příměstský tábor Šikulové I. Téma týdne bylo „zpátky do pravěku“ a proto jsme vyráběli praptáky, maxi světlušky, šperky ze zubů pravěkých zvířat, hliněné misky, pravěké zbraně a mnoho dalších věcí a také jsme se zúčastnili velké lovecké výpravy zakončené táborákem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky co by vás mohly zaujmout
Vytvořeno: 27.7.2020 , 22:41

Ve dnech 13.–22. 7. 2020 se již po druhé konal v Kunčicích u Starého Města pod Sněžníkem náš pobytový tábor. Tentokrát jsme se přesunuli v čase a zavítali do středověku ke dvoru královny Jovanky. Vyráběli jsme si rytířskou zbroj, zdokonalovali se v jízdě na koni a osvojovali si rytířské ctnosti. Zavítaly k nám vzácné návštěvy z Krnova – Společenství Severských Pánů a lektoři z kroužku Lukostřelby z SVČ Krnov, které pro nás připravily bohatý program. Na jejich počest jsme uspořádali středověký bál, kde pážata předvedla středověký tanec a zahrála dvorní divadlo. Na závěr nás čekalo pasování na rytíře a středověký jarmark.

Všichni jsme si to moc užili a už teď se těšíme na příští léto a další pobytový tábor.

Jana, Jitka, Martin a Adam

Vytvořeno: 14.7.2020 , 22:12

Jelikož se nám v době kamenné líbilo, vypravili jsme se tam spolu s dětmi z příměstského tábora Doba kamenná 2 znovu, a to v týdnu od 7. 7. do 10. 7. 2020. Společně jsme poznali dobovou řeč a zdejší život, naučili se mnoho užitečného k přežití v přírodě, a dokonce i ulovili mamuta. Opět jsme si ověřili, že v této době byla zapotřebí dobrá fyzická zdatnost. Ale tu my naštěstí máme! Bylo nám krásně, tak co třeba zase příští rok? Těší se na vás Kámen. 🙂

Vytvořeno: 7.7.2020 , 22:24

Kdy jindy cestovat v čase než o letních prázdninách? Skrze letní tábory to jde snadno. Díky prvnímu příměstskému táboru ve Středisku volného času Krnov jsme se podívali, jaké to je v době kamenné. Společně jsme si vyrobili dobové nástroje a tradiční bojovnické masky, naučili se zdejší řeči či ulovili mamuta. Nejdříve jsme však museli posílit fyzičku, a to pořádnou túrou, na jejímž konci nás čekala sladká odměna a pořádná zábava. Celý týden jsme si pěkně užili a už se velmi těšíme, kam se podíváme příště.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora