Projektový den – Tanec „Výraz tělem“
20.5.2020, 10:33

V tomto pololetí se v rámci Šablon II uskutečnil v tělocvičně Základní školy v Úvalně projektový den. Cílem tohoto dne bylo poznání tance jako atraktivního, nekontaktního sportu pro všechny věkové kategorie, který aktivně rozvíjí pohybové dovednosti.

V rámci projektového dne si děti osvojovaly pohybové prvky, techniku jednotlivých tanečních stylů a snažily se propojit jednotlivé prvky určitého stylu. Na začátku setkání byly předvedeny ukázky jednotlivých tanečních stylů na různé hudební žánry, jelikož jak styly, tak i hudba mají svá specifika a vymezení. Následně byly popsány funkce a využití tance v historii, například: náboženská a rituální funkce, vyjadřování různých emocí a podobně. Také se snažili (kdo se snažil – lektoři nebo děti?) účastníkům přiblížit tyto situace jeho využití, když si společně v kruhu zkoušely vytvořit svůj rituální tanec. Každý jedinec v kruhu přidal jeden prvek, který všichni zopakovali. Rituální tanec si nazvali „Bouře“, do které se snažili vcítit a stejně tak jako běžná bouřka, gradoval i jejich důraz na prvky a vyjadřování v tanci.

Po tomto úvodním společném zážitku přešli k různým etapám historie až po současnost a po desetiletích nacvičovali specifické prvky tance té doby. Jakmile prošli každým obdobím, spojili je v jednu společnou choreografii. Taneční kroky děti zvládly a pochopily jejich rozdílnost. Následně zkoušely z náhodně vybrané hudby poznat z jaké pochází doby a pomocí improvizace vkládaly jisté taneční kroky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky co by vás mohly zaujmout
Vytvořeno: 23.12.2020 , 9:33
Děkujeme všem velkým i malým dobrodruhům, kteří se nebáli a vydali se po stopách kocoura Fiškuse za vánočním skřítkem. Věříme, že vás stezka bavila tolik jako nás při jejím vymýšlení a že všechna přání, která jste zabalili do vánoční lucerny, se vám pod stromečkem splní.
Včera jsme kousek vánoční atmosféry zaváli i do Krnovské nemocnice na dětské oddělení a přejeme všem, aby na Štedrý den mohli být se svými blízkými šťastně doma.
Příjemné svátky přeje tým SVČ Krnov
Vytvořeno: 19.11.2020 , 19:58

Víkend je za dveřmi a nevíte co s volným časem? Co tak zapojit se do naší akce Ptáčko-dlab stejně jako děti z přípravného ročníku ze ZŠ Smetanův okruh. Poslaly nám spoustu krásných fotografií z jejich tvorby krmítek, které nás velice potěšily, tak se s vámi o ně podělíme, ať vidíte, jak jim to krásně šlo.

To se ti ptáčci budou mít.

Tato akce bude probíhat po celou zimu. 🙂

Vytvořeno: 14.10.2020 , 13:35

V sobotu 3. 10. 2020 se děti ze zájmových útvarů SVČ v rámci Šablon II vydaly do Světa techniky v Ostravě. Malý MasterChef si mohl vyzkoušet, jak vypadá strava kosmonautů, k jakým fyzikálním vlastnostem dochází při přípravě pokrmů, Mladý turista a Orientační běžci protáhli nohy po nejednom schodu a Modeláři si vyzkoušeli termodynamiku a dynamiku v praxi. Počasí přálo, takže se výlet opravdu vydařil a děti si odnesly nejeden poznatek.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora