Taneční Skupina Roku 2019 – Zlín
9.5.2019, 16:28

O víkendu 27.–28. dubna se ve Zlíně konalo zemské kolo Moravskoslezského kraje taneční soutěže Taneční Skupina Roku 2019, kde nás reprezentovaly taneční skupiny Flash a Calipso dance. V sobotu čekal napínavý den juniorské a hlavní věkové kategorie. Zde Flash junior pod vedením Aničky Smékalové soutěžili v kategorii Great Freestyle s formací „Weirdo“, s níž se umístili na 7. místě. Juniorští tanečníci Calipso dance nás reprezentovali v kategorii Hip Hop s formací „Reborn“, kterou sestavili vedoucí Rosťa Liška a Zuza Bučková a která jim tentokrát vynesla 6. místo. Na závěr dne si hlavní věková kategorie skupiny Calipso dance, vedená Alešem Grygarem, vytančila v téže kategorii se svou formací „Play without rules“ 3. místo. V neděli se vydaly na soutěžní parket dětské a opět i hlavní věkové kategorie. Flash děti, vedené paní Janou Matějkovou, obhájily 2. místo v kategorii Show Art s formací „Když se na zámku zhasne“ a v kategorii Lidovky za formaci „Hrací Skříňka“ si tentokrát odnesly bronzové medaile. Děti soutěžící za Calipso dance si s formací „Kolega z lega!“ pod vedením Aleše Grygara a Eleny Dimitriu vytancovaly v kategorii Great Freestyle 6. místo. A rovněž 6. místo si Calipso dance odvezlo také z boje hlavních věkových kategoriích v tanečním stylu Hip Hop, a to za formaci s názvem „Bylo nás 9“, vytvořenou kolektivem. Držíme nadále palce postupujícím na MČR, které se bude konat již v červnu v Praze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky co by vás mohly zaujmout
Vytvořeno: 11.8.2019, 13:36

V tajemném světě čarodějů se ocitly děti, které se účastnily příměstského tábora ve středisku volného času. Tábor má název „Harry Potter a táborový pohár“ a malí čarodějové se v bradavické škole učily například vyrábět hůlky nebo míchat lektvary a v tělocviku hrají famfrpál.

Vytvořeno: 11.8.2019, 13:03

Letošní tábor patřil zajímavému prostředí, Hollywoodu. S účastníky tábora jsme se celých devět dní pohybovali ve světě filmu. Walt Disney zahájil náš celotáborový program a svým zajímavým životem a především svým neskutečně rozsáhlým dílem nás všechny upoutal a inspiroval k tvorbě animace, k přípravě scénáře a samotnému hraní divadla, kde jsme využili jeho filmové hrdiny. Do programu jsme také zařadili svět lodí, tj. z čeho se skládají a jak se konstruují. Všichni si připravili své plány a projekty, poté loď zkonstruovali a vše vyústilo v závod na řece. Z pohádkového světa jsme se přenesli do světa akčních hrdinů. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli nejen to, jaké je absolvovat casting, ale také role reportérů, maskérů, herců a dalších. Samozřejmě že jsme využili krás našich Jeseníků a Bílé Opavy a navštívili jsme Karlovu Studánku. Velkým bonusem pro nás byla přítomnost pravého Angličana, se kterým jsme měli výuku angličtiny. Všem malým i velkým dětem patří poděkování za krásných společných devět dnů. Rovněž velké díky patří instruktorskému týmu za perfektní práci a malířce Dáši Lukůvkové za krásná památeční trička.

Vytvořeno: 28.7.2019, 14:17

Týden plný záhad a zločinů mají za sebou děti, které přišly ve dnech 15.–19. 7. do SVČ Krnov rozlousknout nejeden případ. 36 začínajících malých detektivů tak procvičilo nejen své mozkové závity, ale také jemnou a hrubou motoriku. V rámci tvořících aktivit si mimo jiné do své detektivní výbavy doplnily klobouk a lupu. Součástí tábora byl v neposlední řadě výlet do Zlatých Hor, kde si děti vyšly na rozhlednu Biskupská kupa a vyzkoušely si rýžování zlata na Zlatorudných mlýnech.

Sledujte nás na Facebooku a nic vám neunikne
Nelze zobrazit Facebook okénko. Máte vyplé Marketing & Social cookies.
Sponzoři a mediální podpora